O nás

Objednávky

t: +420 733 141 597
objednavky@dobryprodukt.cz

 

Dobry-produkt-vizitka-NEW

 

Mléčné výrobky
vyrábí a prodává Agromilk, družstvo vlastníků

Provozovna mlékárny
Agromilk, družstvo vlastníků
582 91 Ovesná Lhota 78

 

 O nás

Naše mlékárna se nachází na farmě v malé vesnici Ovesná Lhota mezi městečky Světlá nad Sázavou a Ledeč nad Sázavou na Vysočině.
Zabýváme se produkty z čerstvého kravského mléka bez konzervačních látek, stabilizátorů a barviv. Naše práce je čistě přírodní v souladu s přírodou a naším přesvědčením o čerstvých výrobcích.
V mléce jsou plnohodnotné bílkoviny, stravitelný mléčný tuk, laktóza, neboli mléčný cukr, který příznivě podporuje činnost střevní mikroflóry. Mléko je hlavním zdrojem vápníku.

Naše zvířata jsou krmena jádrovým krmivem, obilným šrotem s přídavkem minerálů, travní senáží, kukuřičnou siláží, senem a napájeny pitnou vodou z vlastních vrtů.  Bydlí v moderní prosvětlené a provzdušněné stáji.

V naší mlékárně jde o čerstvé ručně vyráběné produkty z pasterizovaného mléka.
Naše mléko je pasterizované, abychom předešli zdravotním rizikům našich zákazníků. Obecně mléko obsahuje vitamíny B, B2, A, v menším množství vitamíny K, E, D a v letním období vitamín C, minerály a uchovává si tak svoji typickou mléčnou a voňavou chuť. Čerstvé obsahuje 6.7 pH, je modravě bílé až krémové, což závisí na obsahu tuku, množství sušiny a karotenu.
Naše mléko je prioritně balené v litrových skleněných vratných lahvích, taktéž v lahvích plastových a kanystrech. Veškeré sklo je zálohované 10,-Kč, včetně kanystrů a vrací se pečlivě vymyté při dalším nákupu. K dostání i v  500ml, 250 ml lahvičkách.  Minimální trvanlivost našeho mléka jsou 4 dny.

Ochucená mléka jsou taktéž pasterizovaná, pro Vás ve variaci banán, jahoda, meruňka, vanilka, čokoláda, kokos a čoko-karamel.  Mléko obsahuje vitamíny B, B2, A, v menším množství vitamíny K, E, D a v letním období vitamín C, minerály a uchovává si tak svoji typickou mléčnou a voňavou chuť. Čerstvé obsahuje 6.7 pH, je krémové, což závisí na obsahu tuku, množství sušiny a karotenu.  Ochucená mléka jsou balena v litrových skleněných obalech/10,- záloha na lahvičku/, vrací se pečlivě vymyté při dalším nákupu. Minimální trvanlivost našeho mléka jsou 4 dny.

Jogurtová mléka ve variaci jahoda a banán/text připravujeme.
Specializujeme se na vynikající měkké čerstvé sýry ve variacích natural sýr SN, čerstvý sýr s česnekem SČ a sýry se sezonními bylinkami SB, s chilli, medvědím česnekem, grilovacím kořením, které jsou solené v nálevu, či na povrchu, sypané bylinkami a česnekem. Dle sezóny a nálady 🙂 pro Vás chystáme vždy nějakou sýrovou novinku. V tomto období nabízíme sýr s chilli, viz. rubrika novinky, sortiment_sýry.  Sýry chystáme do plastových krabiček, abychom předešli vysychání a deformaci při dopravě k Vám. Uvolňování syrovátky není na závadu. Minimální trvanlivost našich sýrů jsou 4 dny.

Dobrý Balkán je druh měkkého sýra s typickou slanou chutí a bílou barvou, který se využívá často při výrobě zeleninových salátů či salátu šopského. Je to tzv. “napodobenina“ řeckého sýru Feta a bulharské Sirene, který byl vyráběn původně z ovčího, kozího a kravského mléka, ale současné typy prodávané ve střední Evropě jsou vyráběny z kravského mléka. Skládá se z 40 až 45 % tuku. Balkánský sýr se skladuje v lehce slaném nálevu, což udržuje jeho vlhký stav a pomáhá zachovávat jeho chuť. Při dlouhodobějším skladování se doporučuje naložit ho do nálevu a nebo oleje a udržovat při teplotě 4 až 8 °C. Nabízíme jej v plastové krabičce i s nálevem.

Plísňáček je podzimní novinka letošního roku. Jde o sýr hermelínového tipu s bílou plísní na povrchu.
Bílé jogurty jsou čistě přírodní, neobsahují žádné konzervační látky a chemické přísady. Jogurty jsou balené v 0,5 l sklenicích . Jogurt je zdrojem bílkovin, vápníku, fosforu a vitamínů B, B2. Vyrábíme je sloučením kvalitního kravského mléka a ušlechtilých jogurtových kultur. Uvolňování syrovátky není na závadu. Trvanlivost našich jogurtů je týden.

Ochucené ovocné jogurty 180 ml, ve variacích jahoda, meruňka, malina, čokoláda, borůvka, višeň, brusinka, broskev s chia semínky  či s karamelem vyrobené sloučením pasterizovaného kravského mléka, jogurtové ušlechtilé kultury a výběrového ovocného džemu.

 Čerstvý tvaroh, který je taktéž ručně vyrobený. Balený v krabičce, vážený na přání zákazníka. Minimální trvanlivost čerstvého tvarohu jsou 4 dny.

 Tvrdý tvaroh na strouhání je mléčný výrobek smetanové chuti, tužší konzistence a obvykle bílé barvy.  Vyrábí se z kravského pasterizovaného mléka. Vzniká srážením mléčné bílkoviny – kaseinu. Označují se tak všechny nezralé sýry připravované z kravského nebo kozího mléka. Jedná se o velmi hodnotnou potravinu, která ve vhodných úpravách a ve spojení s ostatními vhodnými surovinami dává zdravé, syté a vysoce výživné jídlo.

Tvarohový dezertík malinový, banánový či neodolatelný karamelový

Smetanový zákys je oblíbený nápoj už z dob našich babiček a dědečků. Je přirozeným zdrojem vápníku a dalších tělu prospěšných živin, je lehko stravitelný a zároveň výživný. Pití zákysů přispívá k fyzické regeneraci, má vliv na stav pleti, pomáhá zlepšit náladu a dodat potřebnou energii. Základ našeho smetanového zákysu tvoří probiotická kultura, která pozitivně působí na střevní mikroflóru a zvyšuje obranyschopnost organismu. Pravidelné pití zakysaných mléčných výrobků zlepšuje stav střevní sliznice a celkově upravuje trávení. Nabízíme jej také ve variaci jahoda, meruňka a momentálně bonusově černý rybíz.

Syrovátka obsahuje vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, H, C a E. Z minerálních látek to jsou hlavně hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek. Dále obsahuje bílkoviny a také laktózu. Syrovátka je žlutozelená tekutina, která zbude po sražení mléka. Syrovátka je vlastně mléčné sérum, které se získává po odstranění kaseinu z mléka. V praxi to vypadá asi tak, že se mléko úmyslně srazí a vznikne tuhá část kasein, což je v podstatě tvaroh, a tekutá část, které se občas říká mléčné sérum, což je syrovátka. Sušená syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. U nás také ve variaci jahodová a banánová příchuť.

Domácí tvarohové pomazánky ve variaci s česnekem či s chilli

 

 

Naše výrobky jsou ručně vyráběné, každý sýr , jogurt, mléko nám projde několikrát rukama než se dostane k Vám. Produkty jsou s čistým svědomím vyrobené z čerstvých ingrediencí, baleny s dobrým pocitem dobře odvedené práce a s potěšením stálých zákazníků, kteří se vracejí.
Do budoucna bychom chtěli vyrábět máslo a dlouho zrající sýry, na kterých momentálně pracujeme.

 

Naše čerstvé výrobky rozvážíme chladícím vozem všechny pracovní dny v týdnu v dopoledních a odpoledních hodinách. Naše čerstvé výrobky vozíme do obchodů Bovys v  Benešově ulici v Jihlavě a Humpolci Bovys- fruit s.r.o. v ulici Komenského, v Humpolci také v Soukromé pekárně Velíšek na Rašínově ulici. Dej si Bio v Jihlavě, Dej si Bio v Havl. Brodě,  taktéž Potraviny Hejkal v Dolní ulici v Havl. Brodě. Ve Světlé nad Sázavou do bufetu U Havlů. Do pekárny v Habrech či Gol. Jeníkově jezdíme již 3x týdně a jenom díky Vám. Dále Ledeč nad Sázavou a to v Řeznictví-pekařství na Mostecké ulici, Cukrárně – potravinách  Jany Rajdlové na Hlaváčově 561 a Cukrárně Dany Novákové na Husově náměsí 15. Nově v  Kolíně v cukrárně Poctivka . Ve Zruči nad Sázavou v potravinách Happy a B-Marketu v Kutné Hoře, Slatiňanech, Seči, Heřmanůvě Městeci, Pardubicích se můžete na nás také těšit. /viz. rubrika obchody/.

Kolem Světlé nad Sázavou taktéž čtyřikrát týdně v odpoledních hodinách v předem stanovené časy viz. rubriky „Rozvoz“.  Od září letošního roku zásobujeme jídelny ZŠ Lánecké, MŠ  Na Sídlišti, MŠ Láneckou ve Světlé nad Sázavou, od října jídelny MŠ a ŽŠ v Okrouhlici, ve Veselém ŽďářeLučici a Chotěboři. Taktéž Centrin, Pečovatelský dům ve Žďáže nad Sázavou nám zachovává svou přízeň…

Dále pak pokud vyrazíte do Havl. Brodu na kávu latte či capucino do Kavárny Vysočina, jistě poznáte naše lahodné mléko v šálcích a hrnečcích. Taktéž se můžete setkat s jogurty z naší produkce při snídani v Hotelu U Zlatého lva na náměstí v Havl. Brodě. V restauraci ve Fabrice v Humpolci narazíte na naše mléko a sýry…

Pro Vaši informaci jsme k mání i v matičce stověžaté a to Kavárně Jerichovo, Praha1, Kavárně Imrvere, Praha, Periferie Cafe, Praha 4, Božské lavici v Italské ulici, kavárně snů a Café baru U žirafy v Čestlice…Naše ochucená mléčka, jogurty a tvarohy si oblíbily děti z Občanského sdružení Smíšek, Praha 2, 3, 8, 9. Také Milk Shake bar, Francouzská12, Café Na hlas, Vlkova7, Praha3, Latka Cafe, Letohradská 44, Praha7, Mohaji Café, Heřmanova 11, Praha 7, Kavárna Mezi domy, Praha 4, Kavárna Nová Hra, Eremenkova66, Praha4

A nespočetně míst pro volný prodej pro zaměstnance firem jako je např. ČEZ, Praha 4, Centrin, Zruč n/S., Reality Maxima Praha, Sportovní areál, Praha 3…

Ceny našich výrobků Vám rádi sdělíme na : +420 733 141 597 či objednavky@dobryprodukt.cz, tak se neváhejte ozvat:)

Rozvážíme předem objednané výrobky emailem či telefonicky, tak neváhejte, budeme se těšit na viděnou.
Výroba našich čerstvých produktů je naše srdcová záležitost, která nás baví a díky Vám máme pocit, že naše práce má nějaký smysl.

Víme, co vyrábíme a rádi se s Vámi podělíme.

 

Dobry-produkt-komix-NEW1