Ochucený jogurt broskvový s chia semínky 180ml

 

        …LÉTO BABÍ  2016 S BROSKVOVÝM JOGURTEM s chia semínky NÁS BAVÍ…a Vás?

…tuto podzimní novinku nabízíme pouze našim zákazníkům u našich chladících vozů při rozvážkách. Tuto variaci nelze objednat, lze zakoupit jenom u řidiče.  Ochucené jogurty s příchutí broskve a chia semínky jsou nachystané jenom pro Vás. Tak neváhejte a přijďte ochutnat. V nabídce do vyprodání zásob:)

 

 

Broskvové jogurty jsou vyráběné z pasterizovaného kravského mléka. Sloučením kvalitního kravského mléka, jogurtové kultury a broskvového výběrového džemu vhodné ke každé snídani či svačince.

 

V posledních letech se v rámci zdravé výživy dostávají do popředí zájmu semínka „čia“. Jedná se o drobná semínka šalvěje hispánské (salvia hispanica). Původně pocházejí z Latinské a Střední Ameriky. V minulosti patřila semínka chia k hlavním potravinám bájných Aztéků. Tito obyvatelé Ameriky vynikali výbornou fyzickou kondicí a zdravím. Na tom se podstatným způsobem podílela i semínka chia. Společně s fazolemi, kukuřicí a amarantem patřila mezi základní kameny aztéckého jídelníčku. Semínka chia byla důležitá i z jiného hlediska. V době kolem roku 900 př.n.l. Se v oblasti dnešního Mexika používala jako platidla, což jen dokazuje jejich vysokou cenu.

 

Co se konzumace týče, v dobách minulých se od dnešního způsobu konzumace příliš nelišila. Indiáni konzumovali semínka chia samotná, v nápojích, mletá na prášek či jako směs s obilninami. Někteří semínka chia užívali jako medicínu. Vážili si semínek takovým způsobem, že je používali k uctívaní bohů.

 

Pokud hledáte opravdu vydatný zdroj mnoha proteinů, sacharidů, mastných kyselin, antioxidantů a celého spektra potřebných prvků, jsou pro Vás chia semínka jako stvořená. A proč ne i v našem jogurtu, že?:)

 

 

shutterstock_90313417-610x300[1]         chia       ♥

                                                                                                                                                      

 

 

Složení:

Pasterizované mléko, jogurtová kultura, 30%ovocné složky (broskve 26%, cukr, glukózo-fruktózový sirup, chia semínka,  modifikovaný kukuřičný škrob, broskvový koncentrát, zahušťovadlo: pektiny, regulátory kyselosti: kyselina citronová a citronan sodný).

Průměrné výživové hodnoty na 100 g:

Energie 576KJ/136kcal,

Tuky 3,6 g z toho nasycené mastné kyseliny 2,3 g,

Sacharidy 20 g z toho cukry 20 g,

Bílkoviny 4,6 g,

Sůl 0,1 g

 

Obsah tuku nejméně 3,5%

 

Ovocný jogurt broskvový 180 ml/sklenička s víčkem 10,- záloha

Označeno v Jogurty, Novinky