DOBRÝ BALKÁN /100g

 

…není nad to si čerstvý zeleninový salát posypat právě naším balkánským sýrem Dobrý Balkán či jen tak jej zakousnout ke skleničce bílého vína nebo piva. Stačí kousek čerstvého žitného chleba a je o dobrotu postaráno, no nemáme pravdu?:)

 

Balkánský sýr je druh měkkého sýra s typickou slanou chutí a bílou barvou, který se využívá často při výrobě zeleninových salátů či salátu šopského. Je to tzv. „napodobenina“ řeckého sýru Feta a bulharské Sirene, který byl vyráběn původně z ovčího, kozího a kravského mléka, ale současné typy prodávané ve střední Evropě jsou vyráběny z kravského mléka. Skládá se z 40 až 45 % tuku.

Balkánský sýr se skladuje v lehce slaném nálevu, což udržuje jeho vlhký stav a pomáhá zachovávat jeho chuť. Při dlouhodobějším skladování se doporučuje naložit ho do nálevu a nebo oleje a udržovat při teplotě 4 až 8 °C.

Sýr má širokou škálu použití při vaření i při konzumaci. V zemích svého původu je široce využíván pro ochucování jídel, ale také jako součást samotného jídla. Současně se dá i nakládat. Podává se jak s teplými pokrmy, tak i se studenými.

Náš Dobrý Balkán je balený v plastovém obalu s víčkem včetně nálevu, aby se sýr stále marinoval a nevysychal.

 

Složení: šetrně pasterizované kravské mléko, probiotické kultury, syřidlo, sůl min. 4 %

Průměrné výživové údaje na 100 g:

Energie 1074KJ/257 kcal,

Tuky 19 g z toho nasycené mastné kyseliny 13 g,

Sacharidy 1,8 g z toho cukry 1,8 g,

Bílkoviny 20 g,

Sůl 4,3 g

Obsah tuků nejméně 45 %

 

 

Dobrý Balkán /100 g

 

thRZCRIC7P   balkánII

 

Označeno v Novinky, Sortiment, Sýry